Sektörel Çözümler Dayanıklı ama aynı zamanda güvenli olan poliüretanlar bize konfor sunmaktadır. Poliüretanlar rahat bir modern yaşamın temellerindendir. poliser

Kaplama

KAPLAMA (KURU PROSES)
Kaplama (Kuru Proses), transfer kağıt metodu ile üretim yapılan suni deri sistemdir. Bu aşama suni derinin üst yüzey, orta yüzey ve koagüle aşamasından gelen ürünün yapıştırılmasını içeren poliüretan sistemdir.
 
KAPLAMA - ÜST YÜZEY
Suni derinin en üst yüzeyini oluşturan kısımdır. Bu aşamada güneş ışığına karşı mükemmel dayanım gösteren alifatik poliüretan reçineler kullanılır. Giyimlik suni derilerin dışında kalan uygulamalarda, sürtünme ve fiziksel dayanım gerektirmektedir. Bu nedenle diğer aşamalarda kullanılan poliüretan reçinelere göre daha sert yapıdadırlar.
 
KAPLAMA - ORTA YÜZEY
Suni deri üretimde orta kısmında bulunan bu aşamada kullanılan poliüretan reçineler genellikle orta sertliktedirler. Bu aşamada poliüretan reçineler suni deriye esneme dayanımı sağladığından kopma anındaki uzama değerleri 600mm üzerindedir. Genellikle aromatik poliüretan reçineler tercih edilmektedir.
 
KAPLAMA - YAPIŞTIRMA
Yapıştırma (Laminasyon) aşamasında koagüleden gelen ürün ile kaplama aşamasından gelen ürünler birbirlerine yapıştırılmaktadır. Kullanılan poliüretan reçineler çok yumuşak ve güçlü yapıştırma özelliğine sahip ürünlerdir.
©2018 - FLOKSER TÜM HAKLARI SAKLIDIR.